تاریخچه شرکت

مجتمع فولاد امیرکبیرخزر با چشم انداز دستیابی به سازمانی مشتری مدار، تاثیرگذار، خوشنام و پیشرو در صنایع فولاد کشور، در سال 1383 در زمینی به مساحت 15هکتار در شهرک صنعتی رشت تاسیس گردید. این مجموعه از سال 1385 با ظرفیت تولید 750 هزارتن انواع میلگرد فولادی در 3 خط و با بکارگیری 400 نفر نیروی کار مستقیم در حال فعالیت می باشد. فولاد امیرکبیر خزر یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع میلگردهای صنعتی و ساختمانی در سایزهای 8 الی40 با گریدهای مختلف مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 3132 و استانداردهای جهانی DIN, ASTM, GOST, TS می باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نورد و اتوماسیون خطوط تولیدی از نظر کنترل درجه حرارت و سرعت سرد کردن و وجود سیستم ترمکس، این امکان بوجود آمده است که بتوان میلگرد با گرید 500 را با قابلیت جوش پذیری و خواص مکانیکی مطلوب تولید نمود و خوشبختانه سازمان ملی استاندارد ایران نیز همگام با استانداردهای معتبر جهانی در بازنگری جدید، میلگردهای آجدار 500 را تصویب و به مرحله اجرا گذاشته است. در این راستا مجتمع فولاد امیرکبیر خزر که از بدو تأسیس در جهت تولید میلگردهای آجدار با گرید A3 فعالیت نموده با تصویب استاندارد جدید نسبت به تولید انبوه میلگرد آجدار با گرید 500 در کلیه سایزها اقدام نموده است که به عنوان اولین تولیدکننده گرید A4 در ایران موفق به کسب گواهینامه استاندارد شده است. محدوده تنش تسلیم میلگردهای A4 حداقل500 نیوتن بر میلیمتر مربع و استحکام نهایی حداقل 650 نیوتن بر میلیمتر مربع میرسد که این امر سبب افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله خواهد شد. استفاده از میلگردهای گرید A4 به همراه بتن متناسب منجر به کاهش هزینه های ساخت از 18 تا 25 درصد خواهد شد.
کلیه میلگردهای تولیدی این مجموعه دارای مشخصه مارک تجاری A.K.S می باشد که محصول تولیدی آن را از سایر شرکتها متمایز نموده و امکان ردیابی در بازار به جهت مشتری مداری و رقابت پذیری را نسبت به سایر تولیدکنندگان فراهم نموده است.